سرویس پژوهش  //  نظرسنجي
جمعه، ۱۲ دی ۱۳۹۳
خبر های برگزیده
عضو هيات علمي جهاد دانشگاهي در گفت و گو با ايرنا تشريح كرد سيد رضا شاكري: فضاي آزاد،لازمه ي پژوهش در علوم انساني است
در گفت وگوي ايرنا با 2 استاد دانشگاه بررسي شد راهكارهاي حل مشكل پايان نامه هاي تقلبي
در گفت وگو با جامعه شناسان تبيين شد معضل حاشيه نشيني؛ ريشه ها، پيامدها و راهكارها
طهمورث شيري كارشناس مسايل اجتماعي در گفت و گو با ايرنا: آسيب شناسي پديده حاشينه نشيني در كلان شهرهاي ايران
انتشار نتايج تازه ترين نظرسنجي؛ غرفه ايرنا در نمايشگاه مطبوعات از نگاه مخاطبان
نتايج يك نظرسنجي نشان داد؛ يك چهارم جمعيت دنيا تمام وقت كار مي كنند
نتايج نظرسنجي پيو در مورد قابليت هاي «فيس بوك»
آرشيو
آخرین اخبار
عضو هيات علمي جهاد دانشگاهي در گفت و گو با ايرنا تشريح كرد سيد رضا شاكري: فضاي آزاد،لازمه ي پژوهش در علوم انساني است تهران - ايرنا - «سيد رضا شاكري» عضو هيات علمي جهاد دانشگاهي و معاون پژوهشي پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات اجتماعي، ايجاد فضاي آزاد براي پژوهشگر و امكان دسترسي آسان به اطلاعات درست (صحيح) و قابل استناد را از مهم ترين ضرورت هاي امر پژوهش در حوزه علوم انساني مي داند.
در گفت وگوي ايرنا با 2 استاد دانشگاه بررسي شد راهكارهاي حل مشكل پايان نامه هاي تقلبي تهران - ايرنا - فهم نادرست بخشي از جامعه دانشگاهي اعم از دانشجو و استاد از جايگاه علم، معرفت و ارزش افزوده ي توليد دانش، موانع، مشكلات و پديده هاي پيچيده و منفي مانند سرقت علمي و پايان نامه هاي تقلبي را در مسير توسعه مراكز علمي و دانشگاه ها قرار داده است.
نتايج تازه ترين نظرسنجي ايرنا؛ 81 درصد پاسخگويان تهراني تمديد مذاكرات هسته اي را براي ايران «سودمند» و 19 درصد «مضر» دانستند تهران -ايرنا - نتايج تازه ترين نظرسنجي اداره كل پژوهش و بررسي هاي خبري ايرنا از شهروندان تهراني نشان مي دهد كه ۸۱ درصد پاسخگويان، ديدگاه مثبت نسبت به «تفاهم وين» و تمديد گفت و گوهاي هسته اي دارند و اين تمديد را «به نفع ايران» مي دانند.
در گفت وگو با جامعه شناسان تبيين شد معضل حاشيه نشيني؛ ريشه ها، پيامدها و راهكارها تهران - ايرنا - پديده و معضل حاشيه نشيني در كلان شهرهاي كشورهاي جهان از جمله ايران پس از انقلاب صنعتي و در كشورمان بعد از انقلاب مشروطيت و ملي شدن صنعت نفت و پس از آن، شكل گرفت و به عنوان يكي از مشكلات شهري مطرح شد كه امروز از آن به بيماري خاموش كلان شهر ها نيز ياد مي شود.
طهمورث شيري كارشناس مسايل اجتماعي در گفت و گو با ايرنا: آسيب شناسي پديده حاشينه نشيني در كلان شهرهاي ايران تهران -ايرنا-طهمورث شيريكارشناس مسايل اجتماعي در گفت و گو با پژوهشگر ايرنا تاكيد كرد كه با ايجاد مراكز فرهنگي و تفريحي در مناطق حاشيه شهري و برندسازي (نما نام سازي) محله ها مي توان حس افتخار كردن افراد را به منطقه سكونتشان زنده كرد.
انتشار نتايج تازه ترين نظرسنجي؛ غرفه ايرنا در نمايشگاه مطبوعات از نگاه مخاطبان تهران-ايرنا -در روزهاي برگزاري بيستمين نمايشگاه مطبوعات، غرفه سازمان خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) ميزبان بازديدكنندگان مشتاقي بود كه از نزديك با روند تهيه و تنظيم محصولات خبري ايرنا اعم از خبر، گزارش و ..آشنا شدند. اين رويداد فرصت مغتنمي بود تا با سنجش نظرها و ديدگاه هاي مخاطبان به بررسي نوع فعاليت اين رسانه مادر بپردازيم.
نتايج يك نظرسنجي نشان داد؛ يك چهارم جمعيت دنيا تمام وقت كار مي كنند تهران- ايرنا- بر اساس نتايج نظرسنجي موسسه تحقيقاتي گالوپ از هر چهار نفر تنها يك نفر يعني معادل يك ميليارد و ۳۰۰ ميليون نفر در دنيا به صورت تمام وقت در سال ۲۰۱۳ ميلادي مشغول كار بودند، اين در حالي است كه سازمان بين المللي كار از ۲۰۰ ميليون بيكار در سراسر دنيا خبر مي دهد.
نتايج نظرسنجي پيو در مورد قابليت هاي «فيس بوك» تهران - ايرنا - استفاده از «فيس بوك» به عنوان بزرگترين و مشهورترين شبكه ي اجتماعي به دليل داشتن قابليت هاي بالا به طور روزمره در حال گسترش در ميان خانواده ها به ويژه جوانان است.
آرشيو